مدیر کل میراث فرهنگی استان خبر داد: عمان، بازار جدید ملیه زنجان

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از انعقاد تفاهم‌نامه بین شرکت تجاری‌سازی فناوری و تعاملات آفتاب و اداره کل میراث فرهنگی زنجان با هدف صادرات ملیله زنجان به عمان خبر داد. صادرات ملیله زنجان به عمان کلید خورد

امیر ارجمند در این باره افزود: به منظور ایجاد و گسترش صادرات مدیریت شده محصولات صنایع دستی و فناور‌ی‌های مرتبط با این هنر ماندگار با محوریت ملیله زنجان و نیز معرفی زنجان به عنوان شهر جهانی ملیله طرفین این تفاهم‌نامه توافق شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ادامه داد: در راستای همین موضوع با استفاده از توانمندی‌های بخش خصوصی و دولتی، اولین مرکز مدیریت صادرات محصولات صنایع دستی با محوریت ملیله زنجان در کشور عمان را ایجاد کنند.

وی با اشاره به اینکه همکاری در ایجاد مرکز مدیریت صادرات محصولات صنایع دستی با محوریت ملیله زنجان در کشور عمان به منظور نمایش، فروش، معرفی و جذب سرمایه‌گذار، ایجاد نمایشگاه دائمی محصولات صنایع دستی با محوریت ملیله زنجان از جمله اهداف این تفاهم‌نامه است، گفت: برگزاری مراسم جشنواره بین‌المللی سالانه ملیله زنجان با انتخاب و معرفی ملیله برتر سال، برگزاری سمینار و کارگاه علمی و تخصصی بین‌المللی ملیله، برنامه‌ریزی برای پذیرش هیأت‌های تجاری از عمان و اعزام به ایران – زنجان نیز از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه است.

ارجمند ادامه داد: ایجاد دفتر جذب گردشگر از عمان به ایران – زنجان، برنامه‌ریزی برای استقرار باجه بانک گردشگری در مکان مرکز برای محصولات صنایع دستی که در این تفاهم‌نامه ذکر شده است.

وی تصریح کرد: این تفاهم‌نامه منجر به حمایت‌های بیشتر از صنایع‌دستی استان، هنرمندان این حوزه و تولیدکنندگان و عرضه کنندگان می‌شود و به معرفی هرچه بیشتر صنایع دستی کمک می‌کند.

ارجمند با اشاره به نام‌گذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان سال «جهش تولید» گفت: صنایع دستی، ایرانی‌ترین کالای تولیدی است و حمایت از صنایع دستی در سال جهش تولید بیش از پیش اهمیت می‌یابد.

شهاب زنجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نی‌نوازی زیر پتو

پ جولای 2 , 2020
امروز سالروز تولد استاد حسن ناهید است من از ۱۰سالگی نواختن نی را آغاز کردم. پدرم مخالف بود. سال‌های زیادی به‌طور مخفیانه نی نواختم، حتی گاهی زیر پتو نی می‌نواختم که کسی صدایش را نشنود. آن زمان ننگ می‌دانستند که کسی نوازنده شود. زن‌عمویی داشتم که در عین تعریف کردن […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس