آمار جهانی کرونا به ۲ میلیون بیمار نزدیک شد؛ جدول

طبق آخرین آمار جهانی تاکنون یک میلیون و ۸۵۳ هزار و ۴۳۵ نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

 بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا این لحظه یک میلیون و ۸۵۳ هزار و ۴۳۵ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۱۱۴ هزار و ۲۵۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۴۲۳ هزار و ۷۲۱ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند با این بیماری مبارزه کنند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان، با افزایش ۲۷ هزار و ۵۵۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۵۶۰ هزار و ۴۳۳ مبتلا رسیده  است؛ تاکنون ۲۲ هزار و ۱۱۵ مبتلا در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور اسپانیا که بعد از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد، با افزایش ۳ هزار و ۸۰۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۶۶ هزار و ۸۳۱ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۷ هزار و ۲۰۹ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور ایتالیا به‌عنوان سومین کشور جهان، با افزایش ۴ هزار و ۹۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۵۶ هزار و ۳۶۳ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۱۹ هزار و ۸۹۹ ایتالیایی جان خود را از دست داده‌اند.

کشورهای فرانسه، آلمان و انگلیس به‌ترتیب با ۱۳۲ هزار و ۵۹۱، ۱۲۷ هزار و ۸۵۴ و ۸۴ هزار و ۲۷۹ مبتلا در رده‌های چهارم تا ششم جهان قرار گرفته‌اند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای چین، اسپانیا و آلمان به‌ترتیب با ۷۷ هزار و ۶۶۳، ۶۲ هزار و ۳۹۱ و ۶۰ هزار و ۳۰۰ بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

شهاب زنجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تصاویر آنفلوانزای ۱۹۱۸ چه چیزی در مورد کرونا به ما می آموزد؟

د آوریل 13 , 2020
تصاویر موجود در ارشیو ملی ایالات متحده نشان می‌دهد آنفولانزای سال ۱۹۱۸ شباهت‌هایی قابل توجه با بحران امروز (شیوع همه گیری کرونا) دارد. تصاویری که از ماسک تا بیمارستان‌های صحرایی را شامل می‌شوند. در سال ۱۹۱۸، همه گیری آنفولانزا در سراسر جهان شایع شد و یک سوم از جمعیت جهان […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس