تا انتهای امسال؛ شهرک صنعتی شماره یک زنجان به خط راه‌آهن وصل می شود

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان گفت: تا خاتمه امسال شهرک صنعتی شماره یک زنجان به خط راه‌آهن سال متصل می‌شود.

به گزارش شهاب زنجان به نقل از ایسنا، ایرج احمدی با اشاره به پروژه اتصال شهرک صنعتی شماره یک زنجان به خط راه‌آهن، اظهار کرد: این پروژه جزو پروژه‌های اقتصاد مقاومتی و جهش تولید در سال‌جاری بوده که بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال به پایان می‌رسد.

این مسئول ادامه داد: زیرسازی این پروژه به پایان رسیده و ۹۰ درصد کارهای محول شده به شهرهای صنعتی به پایان رسیده و زیرساخت محل دور زدن قطار در شهرک صنعتی که برعهده راه آهن بوده توسط شرکت شهرهای صنعتی زنجان انجام می‌شود و برای تکمیل آن نیز  ۳.۵ میلیارد اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر اینکه پروژه اتصال شهرک صنعتی شماره یک زنجان به شبکه ریلی ۱۰ سال است در دست اجرا قرار دارد، افزود: تاکنون حدود ۱۰ میلیارد تومان اعتبار توسط شرکت شهرک‌های صنعتی برای این پروژه هزینه شده است.

احمدی تصریح کرد: در سال ۹۷ و سال گذشته، ۳ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شد و امسال هم ۳.۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است و بخشی از این اعتبارات توسط سازمان برنامه و بودجه از محل تملک دارایی‌های استان به این پروژه اختصاص می‌یابد. زیرساخت‌های این پروژه به اتمام رسیده و در حال حاضر راه‌آهن مرحله ریل‌گذاری را اجرا می‌کند و پیشرفت فیزیکی این پروژه بالای ۷۰ درصد است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یادآور شد: این شرکت حساسیت‌ زیادی برای تکمیل پروژه دارد و اگر این پروژه به اتمام برسد حجم تردد کامیون‌ها و ماشین‌های سنگین در زنجان کاهش می‌یابد و بیشتر حمل و نقل واحدهای صنعتی از طریق راه آهن انجام می‌شود.

شهاب زنجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

صاحب‌نظران آینده بازار سرمایه را بررسی کردند؛ بورس در آسمان هفتم/رشد۹۹ درصدی شاخص اصلی بازار سهام

ی مه 10 , 2020
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در روزی تاریخی هفت رقمی شد. نماگر اصلی بازار سهام روز گذشته جهشی ۳/ ۴ درصدی را به نمایش گذاشت و با قدرت از مرز یک میلیون واحد هم عبور کرد. به گزارش شهاب زنجان به نقل از دنیای اقتصاد، تا چندی پیش کمتر […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس