معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان نظام مهندسی ایران: معدنگر تخریب‌گر نیست

معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان نظام مهندسی ایران با اشاره به اینکه حضور معادن در هر نقطه‌ای که بوده موجب آبادانی آن منطقه شده است، افزود: معدنگر تخریب‌گر نیست، بلکه به دنبال اشتغال زایی و تامین کننده مواد اولیه بسیاری از صنایع می باشد. حضور معادن در هر نقطه‌ای موجب آبادانی آن منطقه شده است

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی زنجان، سومین جلسه کمیسیون معدن اتاق زنجان ظهر امروز با حضور فعالان این بخش در سالن جلسات شهید شهریاری اتاق زنجان برگزار شد.

محورهای اصلی این جلسه پیگیری مشکلات مربوط به بخش معدن و معدن کاران در سال ۱۳۹۹ بود که در این جلسه طرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی زنجان در ابتدای این جلسه با اشاره به مشکلاتی که در بخش های مختلف معدن و معدنکاری استان وجود دارد، اظهار کرد: بیشترین این مشکلات  مربوط به مشکلات معادن با اداره کل منابع طبیعی و محیط زیست است.
ولی الله منصوری با بیان اینکه کمیسیون معدن اتاق بازرگانی زنجان در سال جاری برنامه‌های خود را به صورت جدی برای توسعه این بخش در استان پیگیری خواهد کرد، گفت: کمیسیون معدن اتاق بازرگانی زنجان با هدف پیگیری برنامه‌های خود و به حداقل رساندن مشکلات معدنکاران برنامه ریزی منسجمی را صورت داده است.
رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی زنجان تصریح کرد: مشکلات و موارد مربوط به بخش معدن استان پس از طرح و بررسی در جلسات کمیسیون و جمع بندی های لازم برای پیگیری به مسئولان استان ارجاع داده می شود.
در ادامه جلسه معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان نظام مهندسی ایران نیز با اشاره به اینکه کمیسیون معدن از بازوان اجرایی اتاق و همچنین پیگیر حل مشکلات معدنکاران استان خواهد بود، خاطرنشان کرد: این کمیسیون مشکلات تخصصی معدن استان زنجان را به گوش مسئولان می‌رساند.
رضا کشاورز با بیان اینکه بخش اکتشاف معادن استان با توجه به آمار رو به تعطیلی گذاشته و این خود نشانه مشکلات معدن و فعالیت آن در استان زنجان می باشد، تصریح کرد: در این بخش مشکلات مربوط به استعلام موجب اشکالاتی در معادن شده است.
کشاورز در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه حضور معادن در هر نقطه‌ای که بوده موجب آبادانی آن منطقه شده است، افزود: معدنگر تخریب‌گر نیست، بلکه به دنبال اشتغال زایی و تامین کننده مواد اولیه بسیاری از صنایع می باشد.
در ادامه این جلسه فعالان بخش معدن به بیان دیدگاه ها و مشکلات خود پرداختند که از آن جمله می توان به موضوعاتی از جمله مشکل پوشش گیاهی و گون در اکتشافات معدنی، مشکلات و قوانین دست و پاگیر از جمله بخشنامه های اداره کل منابع طبیعی و قوانین دیگر، بحث رضایت روستاییان برای پیگیری فعالیت های معدنی اشاره کرد.
همچنین برگزاری جلساتی با مسولان استانی و ملی و همچنین مجمع نمایندگان استان برای پیگیری وحل مشکلات استان از دیگر محورهای این جلسه بود.
۲۶/ش

شهاب زنجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تغییر واحد پول ایران در سال ۱۳۵۰؛ ریال چگونه تومان شد؟

ج مه 15 , 2020
عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی، صبح دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۹ در صحن علنی مجلس از حذف چهار صفر از پول ملی خبر داد و گفت با توجه به تورم مزمن ۵دهه گذشته کارآیی ریال و دینار عملا ازبین رفته و در جامعه عرف اصلی تومان است و افراد جامعه […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس