در جلسه کمیسیون آی-تی و کسب و کارهای دانش بنیان اتاق بازرگانی زنجان مطرح شد: دوران پساکرونا، فرصتی برای توسعه بخش آی تی و کسب و کارهای دانش بنیان است

نخستین جلسه کمیسیون آی تی و کسب و کارهای دانش بنیان اتاق بازرگانی زنجان با حضور اعضا در سالن جلسات شهید شهریاری برگزار شد.

به گزارش شهاب زنجان به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی زنجان، در ابتدای این جلسه محسن حمیدی، رئیس کمیسیون آی تی و کسب و کارهای دانش بنیان اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به اینکه اقتصاد دنیا در بستر آی تی طی سال های گذشته جایگاه ویژه و موثری پیدا کرده است، اظهار کرد: در سالیان گذشته در ایران نیز اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و کسب و کارها در بستر وب و آی تی و همچنین در بخش دانش‌بنیان توسعه پیدا کرد، اما همچنان جا برای کار وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا مشکلات عدیده‌ای را برای واحد های تولیدی رقم شده است، تصریح کرد: اما این ویروس فرصت خوبی در اختیار کسب و کارهای حوزه آی تی و دانش بنیان و فضای مجازی گذاشته و رونق در این بخش را افزایش داده است.
وی خاطر نشان کرد: در دوران پساکرونا کسب و کارها در بستر آی تی، وب و فضای مجازی رونق بیشتری پیدا خواهد کرد که می‌توان با برنامه‌ریزی مطلوب و ظرفیت های موجود در جهت توسعه این بخش گام نهاد.
حمیدی با تاکید بر اینکه اتاق بازرگانی زنجان صدای بخش خصوصی بوده و وظیفه پیگیری مشکلات این بخش را به عنوان پارلمان بخش خصوصی عهده دار است، ابراز کرد: از همه ظرفیت این کمیسیون برای تجاری سازی، توسعه کسب و کارها در بستر دانش‌بنیان و آی تی استفاده خواهیم کرد.
داود مرادخانی رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان نیز در این جلسه اظهار کرد: با برنامه ریزی و مشخص نمودن راهبرد می توان به نتایج مطلوبی در تاثیرگذار بودن اهداف این کمیسیون رسید.
همچنین دیگر حاضران در جلسه به مشکلات واحدهای دانش بنیان و آی تی اشاره کردند که از آن جمله مشکلات مربوط به سرمایه در گردش و دریافت تسهیلات بود.
استفاده از همه ظرفیت های موجود استان در پیگیری امور مربوط به کمیسیون آی تی و کسب و کارهای دانش بنیان اتاق و شناسایی استعدادهای و ظرفیت و زیرساخت های استان نیز مورد بحث و تبادل نظر اعضا قرار گرفت و بر لزوم همکاری همه بخش های استان جهت به سرانجام رسیدن برنامه‌ها تاکید شد.
در ادامه این جلسه اعضای حاضر، برنامه‌ کاری و راهبرد کمیسیون آی تی و کسب و کارهای دانش بنیان اتاق بازرگانی زنجان را برای جلسات آینده مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند و مقرر شد از استعدادها و ظرفیت های اتاق در جهت توسعه این بخش با همکاری بخش خصوصی و دستگاه های دیگر استفاده شود.
در انتهای جلسه فریبرز پلویی به عنوان دبیر کمیسیون آی تی و کسب و کارهای دانش بنیان اتاق بازرگانی زنجان انتخاب شد.

26/ش

شهاب زنجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آغاز فعالیت مركز تخصصي پايش بار و انرژي برق استان زنجان

س ژوئن 2 , 2020
در راستاي ارتقاء شاخص هوشمندسازي لوازم اندازه گيري و تحليل ميزان فروش و مصرف برق استان،مركز تخصصي پاي بار و انرژي در محل ساختمان ديسپاچينگ توزيع برق استان زنجان راه اندازي شد. به گزارش شهاب زنجان به نقل از دفتر روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان زنجان،در آستانه ورود […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس