شیب صعودی بستری‌های کرونایی در زنجان

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان، از شیب تند بسترهای بیماران کرونایی خبر داد و گفت: شاهد افزایش مراجعات بیماران سرپایی و بستری کرونا در تمامی بیمارستان‌های استان هستیم.

به گزارش شهاب زنجان به نقل از ایسنا، پرویز قزلباش با اعلام خبر فوق افزود: بیش از ۲۲ هزار و ۳۰۱ نفر در عرض ۱۴ ماه گذشته در بیمارستان‌های استان بستری شدند و اکنون ۷۷۰ نفر در بیمارستان‌ها بستری هستند که نشان‌دهنده اشغال تخت بوده و در موج چهارم بیماری کرونا بستری بیماران یکی از چالش‌های موجود است.

وی با بیان اینکه در هفته‌های اخیر شاهد افزایش شدید بیماران سرپایی هستیم و با شیب تندی نسبت به موج‌های گذشته در حال افزایش است، افزود: در شرایط کنونی روزانه ۱۲۰۰ نفر به مراکز ۱۶ ساعته سرپایی استان مراجعه می‌کنند. مراکز ۱۶ ساعته سرپایی کووید – ۱۹ در استان به ۳۲ مرکز ارتقا یافته است.

این مسئول با بیان اینکه اکنون همه تمرکز حوزه سلامت بر پیشگیری، مراقبت هوشمند و حفاظت از افراد آسیب‌پذیر بوده و جزو نکات کلیدی برای مدیریت بیماری کرونا است، تصریح کرد: اکنون درصد تست‌های مثبت کرونا در استان افزایش یافته و همان‌طور که می‌دانید یکی از شاخص‌های بسیار مهم در پدیدار شدن یک موج کرونا، افزایش مراجعات بیماران سرپایی است.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان از در اختیار قرار دادن ۴۰ دستگاه آی.‌سی.‌یو در بیمارستان‌های استان زنجان خبر داد و گفت: بیش از ۱۷۰ تخت آی.‌سی.‌یو در خدمت بیماران بوده و دو دستگاه سی.‌تی.‌اسکن پیشرفته در دو شهرستان استان راه‌اندازی شده است.

قزلباش با بیان اینکه شاهد افزایش بیماران کرونایی بستری با شیب تند در استان زنجان هستیم، اظهار کرد: از پنجم فروردین‌ماه تاکنون به بستری روزانه ۱۶۰ بیمار مبتلا به کرونا در استان رسیده‌ایم که نسبت به موج‌های دوم و سوم بسیار بیشتر است.

وی در رابطه با راه‌های انتقال بیماری کرونا، افزود: ۳۱ درصد بر اثر تماس با فرد مبتلا به کرونا در خانواده، مسافرت و تماس در محل کار ۹ درصد، شرکت در مجالس ۲۱ درصد و غیره بوده که دورهمی‌ها سهم عمده‌ای را داشته است.

این مسئول با اشاره به اینکه استان زنجان در بحث راه‌اندازی تست‌های زیاد کرونا در کشور پیش‌قدم بوده، به طوری که بالاترین میزان تست‌ها و رهگیری را در کشور دارد، خاطرنشان کرد: تست‌های سرولوژی در استان راه‌اندازی شد که نشان‌دهنده آزمایشگاه‌های پیشرفته است.

شهاب زنجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

توصیه های مرتبط با روزه داری و مصرف داروها

چ آوریل 14 , 2021
با فرا رسیدن ماه رمضان، برای افرادی که به دلیل ابتلا به بیماری، دارو مصرف می نمایند، همیشه این سوال مطرح است که نحوه صحیح مصرف داروها در زمان روزه داری چگونه باید باشد و آیا قطع مصرف داروها و یا جابجایی زمان مصرف دارو به زمانهای قبل از سحر […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس