شهاب، تریبون اقتصاد استان

صمد یوسفی اصل *۲۵ سال قبل در چنین روزهایی بود که شهاب زنجان روی ریل انتشار حرکت می کرد. شاید کمتر کسی باور می کرد که این نشریه بعد از گذشته این سال ها هنوز هم دوام داشته باشد. نشریه ای که با نگاه روشن به موضوعات مرتبط با فرهنگ ، هنر و تاریخ شفاهی زنجان قدم در دنیای مطبوعات گذاشت. این نشریه در شرایطی قدم به عرصه مطبوعات گذاشت که فضای انتشار رسانه های کاغذی داغ بود و همچون امروز خبری از اینترنت و شبکه های اجتماعی نبود. به هر حال گذر زمان تاثیر خود را بر روی عرصه اطلاع رسانی گذاشته است و مثل برق و باد باید همسو با جریان ها و تحول های روز حرکت کرد. مدیریت یک رسانه سختی های خاص خودش را دارد، بخصوص در شرایط کنونی که هزینه های جانبی انتشار نشریه به مراتب بالاتر از سال های گذشته بوده و از طرف دیگر ماندگاری مخاطب در رسانه های کاغذی همچون گذشته نیست. در این بین تنها راه جذب مخاطب پرداختن با مسائل و مصائب مردمی است که رسانه را نقطه امید و اتکای خود دانسته اند و رسانه ها تلاش کرده اند، واسط بین مردم و مسئولان برای مرتفع کردن موضوعات مرتبط با شرایط عموم مردم باشند.   

شهاب زنجان همواره در طول سال های متمادی و در دوره کنونی همیشه به این مهم مهر تایید زده که بدون ارتباط با مردم رسیدن به سرمنزل مقصود کار بیهوده ای است.

اکنون که شهاب با رویه خاص خود منتها در همان مسیر سابق قدم برمی دارد، همواره پرداختن به موضوعات مرتبط با اقتصاد، صنعت و معدن و کارآفرینی در ابعاد مختلف را پیشه راه خود ساخته و تلاش شده با پرداختن به مسائل این بخش مدیران استانی را از نزدیک در جریان کم و کیف کار قرار دهد.

گاه به سراغ معدنکاری رفته که دست و بالش برای ادامه کار بسته مانده و گاه سراغ کارآفرینی رفته که برای فروش محصول چاره راه را گم کرده است. روزی سراغ مدیری رفته که روزگاری نامش ورد زبان ها بود و گاه برگی از تاریخ صنعتگران و معدنکارانی را ورق زده است که این روزها به ورطه فراموشی رفته است. این حرکت ها در بیشتر مواقع برای این قشر و مخاطبان خوشایند بود و با پیغام های تلفنی و پیامکی بارها ما را برای ادامه کار تشویق کرده اند.

شهاب از گردنه های سخت و پرپیچ و خم به درستی عبور کرده و اکنون در ۲۵ سالگی دنیای تازه ای را تجربه می کند. تلاش ما همواره بر این بوده که به نگاه روشن به مسائل استان در حوزه های مختلف بخصوص اقتصادی زمینه را برای بیان نقاط ضعف، قوت، تهدیدها و فرصت ها بازگو کنیم.  

رویه شهاب همواره بر مبنای تعامل با تمامی مدیران استانی و صاحبان صنعت بوده و خود را حامی تولیدکنندگان و کارآفرینانی دانسته ایم که شهاب را تریبون خود دانسته اند و بارها به سراغ آن ها رفته ایم تا حرف های ناگفته خود را با ما در میان بگذارند و در این سال ها این ارتباط موجب شده تا جایگاه مردمی بودن خود را حفظ کرده باشیم.

در خاتمه ضمن تبریک ۲۵ سالگی انتشار شهاب زنجان به تمامی مخاطبان و عوامل انتشار نشریه امید داریم، در راهی که در پیش گرفته ایم، با هم بودن را از یاد نبریم.

*صاحب امتیاز نشریه  

شهاب زنجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

گذری بر تاریخ ملیه سازی در ایران و زنجان؛ نقش ذوق و ظرافت در یک صنعت

د آوریل 13 , 2020
شهاب زنجان- پیش از تاریخ کاربرد مفتول‌های نازک در ساخت زیورآلات رواج داشته است و استفاده از آن به مرور زمان افزایش پیدا کرده است.  شاید بر روی زیورآلات اولیه نتوان نام ملیله  گذاشت، اما می‌توان تکنیک‌هایی که مجموعا ساختار ملیله را تشکیل می‌دهند، را  مشاهده کرد. قدمت این هنر […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس