عکس روز / طبیعت زیبای روستای امند زنجان

امند تنها یک روستا برای زنجانی ها نیست. در دل خود طبیعت بکر زیبایی دارد که زنجانی ها را در روزهای گرم سال پذیرا است.

امند- عکس: اسداله قربان زاده

به گزارش شهاب زنجان به نقل از هوراتور، منطقه ییلاقی که در ۱۰ کیلومتری شمال شهر زنجان قرار دارد. امند یکی از بهترین مسیرها برای گذراندن اوقات فراقت در دامان طبیعت است و برای رسیدن به روستای امند زنجان می‌بایست از مسیر گاوارنگ عبور کرده و به پشت کوه گاوازنگ رسیده درنهایت به روستای امند می‌رسیم.
در روزهای گرم تابستان تنها جایی که نزدیک به شهر زنجان می‌باشد روستای امند است که می‌توان از دست گرمای سوزان شهر در امان ماند. در ماه‌های سرما ممکن است در شهر زنجان بارش برف نباشد. ولی احتمال دارد حتی مسیر روستای امند زنجان برای تردد اتومبیل مقدور نباشد.
برای سفر به این مکان زیبا داشتن آب و کفش مناسب و همچنین داشتن جعبه کمک های اولیه الزامی است.

بیشتر کوهنوردان به‌صورت پیاده از مسیر لذت می‌برند. این مسیر کوهستانی بوده و در مناطقی از آن باغ‌هایی زیبا وجود دارد. این باغ‌ها کنار روستایی می‌باشد که چند دهه پیش متروکه شده است. ولی زیبایی این روستا انسان را به این فکر وامی‌دارد که چرا این روستا بااین‌همه زیبایی متروکه شده است.این روستا برای شب مانی در روزهای بهاری و تابستانی بسیار مناسب است.

امند- عکس: اسداله قربان زاده

مسیرها و دیدنی‌های نزدیک به روستای امند زنجان

یکی از مسیرهای پرتردد که هر هفته بسیاری از کوه‌پیمایان به علت نزدیکی به شهر در این مسیر به کوه‌پیمائی می‌پردازند. مسیر کوه‌پیمائی سد گاوازنگ، سنبله و آئی قیه سی می‌باشد. که ادامه مسیر با تراورس از یال منتهی به آئی قیه سی. به طرف گردنه وای وای با عبور از یال مابین روستاهای امند و تهم. و نهایتاً با عبور از یال غربی سد گاوازنگ به ابتدای مسیر می‌رسد.

شهاب زنجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان خبر داد: راه اندازی اتاق فکر رسانه و سلامت/ هر نوع تجمعی خطرناک است

ی آگوست 16 , 2020
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان، از راه اندازی اتاق فکر رسانه در حوزه سلامت با حضور اهالی رسانه خبر داد. پرویز قزلباش با تاکید بر نقش مهم و اثرگذار رسانه ها در شرایط کنونی و دوران طرح مهم تحول سلامت بیان کرد: در بسیاری از […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس