در دیدار با منتخب مردم زنجان و طارم در مجلس مطرح شد؛ نگاه ویزه به تولید/پرهیز از اقتصاد دستوری

نشست تخصصی هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان با منتخب مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با هدف بررسی بیشتر مسائل و مشکلات سد راه اقتصاد استان و بیان ارهکارها و ایده ها برگزار شد.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان در این جلسه با تاکید بر اینکه اولویت بندی در پیگیری موضوعات حائز اهمیت است، گفت: در طول چهل و یک سالی که از انقلاب اسلامی ایران گذشته ، فشارهای اعمال شده بی سابقه بوده و کشور در شرایط خاصی قرار دارد.

ابراهیم جمیلی با اشاره به اینکه کشورمان در حوزه نظامی و امنیتی بسیار قوی است اما پاشنه آشیل ما  آسیب پذیری در اقتصاد است، گفت: به تولید باید به صورت ویژه نگاه شود تا بازار دچار مشکل نشود.

وی با تاکید بر این که نبود ۴ ماهه وزیر صنعت معدن و تجارت، کشور را آسیب‌پذیر کرده است، ابراز کرد: اولویت بندی مشکلات و حرکت بر اساس حل آن می تواند بسیار موثر باشد.

وی با بیان اینکه از زمان تشکیل اتاق بازرگانی در زنجان در بخش تجارت خارجی استان بسیار موثر و فعالیت مطلوبی داشته و در زمره ۱۰ استان اول کشور بوده است، ابراز کرد:  بزرگ شدن واحدهای کوچک و بین‌المللی شدن واحدهای بزرگ می‌تواند بسیار مثمر ثمر باشد و اتاق باید در این زمینه نقش پررنگی را ایفا کند.

 محمود ضرابی، نایب رئیس نخست اتاق بازرگانی زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه موضوع ارزش چالش بسیار بزرگ شرایط کنونی است، ابراز کرد: بانک مرکزی ما درب خود را قفل کرده، تخصص‌ها، ماشین آلات و مواد اولیه در گمرک ترخیص نمی شوند و مشکلات زیاد است.

وی با بیان اینکه حل مشکل تولید بسیاری از مشکلات اجتماعی را نیز حل خواهد کرد، افزود: اهمیت صنعت و تولید بالا است، این موضوعات  بزرگترین چالش امروز بوده و باید به آن ویژه رسیدگی شود.

صمد یوسفی اصل عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان نیز در این جلسه با اشاره به رتبه ۱۲۸ کسب و کار ایران در جهان ، آن را نشانگر وجود بحران ها در همه بخش عنوان کرد و افزود: ۶۰ تا ۷۰ درصد مشکلات در حوزه بانکی و بقیه مشکلات در بخش دارایی و تأمین‌اجتماعی است که حل مشکلات بروکراسی اداری می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کند.

هاشم حاج علی اکبری، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات در واردات و ترخیص نهاده های دامی، ابراز کرد: مرغ امروز در سفره خانواده ها بسیار تاثیرگذار بوده و پروتئین خانواده ها در شرایط کنونی است برای جلوگیری از مشکلات در آینده در این بخش باید به این موضوع و حل آن توجه ویژه شود.

محسن عطاییان، عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان نیز در این جلسه با اشاره به شرایط خاص کشور گفت: پیگیری طرحی برای ایجاد قانونی برای اداره کشور در شرایط خاص می‌تواند بسیاری از مشکلات را در آینده حل کند.

 ولی الله منصوری، عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان در این جلسه از لزوم تعیین تکلیف وزیر صمت سخن گفت و افزود: پیگیری مطالبات از طریق سرپرست میسر نیست و وزارتخانه ای به این مهمی نیاز به وزیر دارد.

 مهدی رنگ رونا ،عضو دیگر هیات نمایندگان اتاق بازرگانی نیز در این جلسه با اشاره به وجود مشکلات ارزی و تخصیص ارز که صادرکنندگان را درگیر کرده است، ابراز کرد: بحث ورود موقت واحدهای تولیدی روی استان زنجان مشکلات بسیاری را در بخش تعهدات ارزی برای آنها ایجاد کرده که اگر این موضوع رفع شود می تواند تاثیر بسزایی در توسعه صادرات استان زنجان داشته باشد.

حمید توکلی، دبیر کل اتاق بازرگانی زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه نقش پررنگ نمایندگان استان در موضوعات کلان باید در دوره کنونی بسیار مورد توجه قرار گیرد ، ابراز کرد: هماهنگی نمایندگان مجلس استان با مسئولان کشوری می‌تواند در استان موجب رونق و حل مشکلات شود.

محسن حمیدی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان در این جلسه با تاکید بر پرهیز از اقتصاد دستوری گفت : مشکلات باید ریشه‌ای حل شود و همین اقتصاد دستوری است که در بخش خودرو مشکلات ایجاد کرده است.

حجت الاسلام مهدی باقری، منتخب دوم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در جلسه تخصصی با هیات نمایندگان اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه بخش خصوصی نشانگر توانمندی واقعی کشور است، ابراز کرد: تعیین تکلیف وزیر صمت باید به جد در دستور قرار گیرد و در واقع یک نقصی که  در دولت وجود دارد بلاتکلیفی در وزارتخانه‌ها است.

وی با تاکید بر اینکه دغدغه ها و مشکلات بخش خصوصی استان زنجان را به جد در مجلس پیگیری خواهد کرد، گفت: بخش خصوصی باید در تعامل با نمایندگان مجلس مشکلات را پیگیری کرده و در این جهت یارای ما باشند.

باقری با بیان اینکه موضوع فرودگاه زنجان‌ را در جهت استفاده از ظرفیت های بخش اقتصادی آن دنبال خواهد کرد، ابراز کرد: بخش خصوصی باید در موضوعات مرتبط با اقتصاد کشور نقش بسزایی داشته باشد و اتاق در این زمینه می‌تواند با نقش پررنگی حضور داشته باشد.

شهاب زنجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تدوین استراتژی برند شهری

ش سپتامبر 19 , 2020
در عصر کنونی فرهنگ برندینگ یکی از مقوله‌هایی که امروزه دولت‌ها به آن توجه ویژه‌ای دارند و درکلیه رفتارهای انسانی و حتی مکان‌ها کاملا مشهود است.  روش‌هایی که شهرهای مختلف دنیا در پیش می‌گیرند تا به اهداف خود به منظور جذب سرمایه‌های مالی، انسانی یا توریست دست یابند، استراتژی برند […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس