در صورت تامین نشدن نیاز استان؛خروج سیمان ممنوع می‌ شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اعلام اینکه به دو کارخانه سیمان درباره تامین داخل استان اخطار داده شده است، گفت: اولویت تامین سیمان داخل استان است و نباید کاری کنند که خروج سیمان را ممنوع کنیم.

ناصر فغفوری، در خصوص کمبود سیمان در بازار استان به ایرنا افزود: از آنجا که توزیع سیمان در کشور به حالت سهمیه ای نیست، کارخانه های سیمان برای فروش محصولاتشان اقدام به بازاریابی هم می‌کنند به طوری که بخشی از سیمان مورد نیاز استان زنجان توسط تعدادی از عاملین توزیع از کارخانه سیمان کردستان تامین می‌شود.

به گفته وی، در مقطعی سیمان کارخانه آبیک هم به استان زنجان می‌آمد که در زمان حاضر مشتری زیادی در استان ندارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، ادامه داد: در شرایطی مثل زمان حاضر که به مشکلاتی برخورده ایم، دنبال این هستیم که نیاز استان تامین شود.

فغفوری با بیان اینکه ۲ کارخانه سیمان مستقر در استان، بیش از چهار هزار تن در روز سیمان تولید می کنند، اظهار داشت: این ۲ کارخانه سیمان اگر هر کدام یک سوم تولیدشان را به استان تزریق کنند بلافاصله بازار استان اشباع می شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر در استان روزانه بین هزار و ۲۰۰ تا هزار و ۵۰۰ تن سیمان توزیع شود در یک مقطع دیگر اصلا این محصول خریداری هم نخواهد داشت.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه هر چند با اصلاح قیمت سیمان خیلی از موانع و مشکلات حل خواهد شد، تصریح کرد: با این حال نباید اجازه دهیم تا از اصلاح قیمت سو استفاده ای بشود.

وی افزود: هر ۲ کارخانه سیمان مستقر در  استان تاکید دارند که حداکثر تولیدشان را با قیمت مصوب فعلی ارائه می دهند ولی تخلفاتی در حوزه عاملان و شبکه فروش اتفاق می افتد که درصورت مشاهده برخورد شدیدی با این افراد انجام خواهد شد.

شهاب زنجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رئیس اداره جنگلکاری استان تاکید کرد: رونق صنعت چوب با زراعت صنوبر/زنجان یکی از قطب های تولید صنوبر کشور است

ش آوریل 17 , 2021
رئیس اداره جنگل کاری و جنگلداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با تاکید بر نگاه اقتصادی به درخت صنوبر، گفت: با توجه به افزایش قیمت چوب صنوبر، این صنعت می تواند در سال های آینده جزوء کشت های پرسود در استان و کشور از نظر درآمدزایی به حساب […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس