رئیس اتاق ‌بازرگانی زنجان تاکید کرد: جهش تولید با اجرای قوانین حمایتی

رئیس اتاق بازرگانی،صنعت، معدن و کشاورزی استان زنجان گفت: قوانین حمایتی از بخش تولید تصویب شده که هنوز اجرایی نشده و اجرای آن گامی در راستای جهش تولید در سال جاری است.

به گزارش شهاب زنجان به نقل از ایسنا، علی یگانه‌فرد اظهار کرد: بخش مولد اقتصاد کشور به خاطر بیماری کرونا، رکود و همچنین تحریم‌ها با چالش شدید مواجه است. بازارهای مختلف با کاهش تقاضا مواجه شدند که این مهم تاثیر زیادی بر کسب و کارهای تولیدی داشته است، به طوری که اگر حمایت به موقع انجام نشود، مشکلات بسیار بزرگی را خواهیم داشت.

این مسئول با بیان اینکه در راستای جهش تولید، کمیته احیا در اتاق بازرگانی تشکیل شده است، ادامه داد: احیا و فعال‌سازی ظرفیت‌های خالی واحدهای تولیدی و صنعتی در استان زنجان بسیار مورد توجه است تا علاوه ‌بر اشتغال، بر صادرات استان نیز کمک کند که البته برای بهبود وضعیت صادراتی استان، نقشه راهی تدوین شده است.

وی افزود: متاسفانه با شیوع بیماری واگیردار کرونا، تولید در کشور با مشکل مواجه شده است ولی قطعا با حمایت از بخش تولید، این بخش نه تنها دوباره فعال شده، بلکه می‌تواند به شعار سال جامه‌ عمل بپوشاند.

یگانه‌فرد تصریح کرد: درخواست حمایت در بخش‌های مختلفی از قبیل حمایت‌های مالیاتی، کارگری و تامین اجتماعی، از جمله مواردی است که همواره مورد تاکید بوده و در برخی موارد قوانینی در این رابطه تصویب، ولی اجرایی نشده است.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه شیوع این بیماری نه تنها به اقتصاد استان، بلکه کشور ضربه زده است، یادآور شد: در حال حاضر وضعیت تولید خوب نیست، ولی قطع زنجیره بیماری و ریشه‌کنی آن با بازگشت به کار کارگران و حمایت از بخش تولید، می‌تواند همه چیز را بهبود بخشد.

شهاب زنجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

در سال گذشته محقق شد؛ مسدود کردن۱۸۰ حلقه چاه غیرمجاز در زنجان

چ آوریل 29 , 2020
رئیس‌کل دادگستری استان زنجان گفت: ۱۸۰ حلقه چاه غیرمجاز در سال گذشته با دستور قضایی در استان زنجان مسدود شد. به گزارش شهاب زنجان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان زنجان، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی‌نیارکی با اشاره به اقدامات شورای حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی ملی استان در سال گذشته، […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس