در سال گذشته محقق شد؛ مسدود کردن۱۸۰ حلقه چاه غیرمجاز در زنجان

رئیس‌کل دادگستری استان زنجان گفت: ۱۸۰ حلقه چاه غیرمجاز در سال گذشته با دستور قضایی در استان زنجان مسدود شد.

به گزارش شهاب زنجان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان زنجان، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی‌نیارکی با اشاره به اقدامات شورای حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی ملی استان در سال گذشته، اظهار کرد: طی فاصله زمانی ابتدای سال گذشته تا فروردین‌ماه امسال تعداد ۱۸۰ حلقه از چاه‌های غیرمجاز استان با صدور دستور قضایی مسدود شده است که در این راستا مقدار ۹.۰۲ میلیون مترمکعب در مصرف آب‌های زیرزمینی صرف‌جویی شد.

این مسئول با بیان اینکه جلسات شورای حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی ملی استان در سال گذشته خروجی‌های بسیار موثری در حوزه‌های مختلف داشته است، ادامه داد: استفاده غیرمجاز و بی‌رویه از منابع آبی به خصوص آب‌های زیرزمینی تهدیدی جدی برای امنیت ملی کشور محسوب می‌شود، لذا دستگاه قضایی استان در اجرای سیاست‌های قوه ‌قضاییه و دستورالعمل‌های ابلاغی از مرکز با قاطعیت به وظیفه خود عمل خواهد کرد که یکی از این برنامه‌ها برخورد با استفاده‌کنندگان غیرقانونی از چاه‌های زیرزمینی است.

صادقی‌نیارکی تصریح کرد: در راستای حفظ حقوق عامه و برخورد قاطع با عاملان حفر و استفاده از این چاه‌های غیرمجاز، با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط در این حوزه روند برخورد با متخلفان تا پر شدن آخرین چاه غیرمجاز منطقه با قدرت و جدیت ادامه خواهد داشت.

رئیس‌کل دادگستری استان زنجان با بیان اینکه با توجه به اقدامات انجام ‌شده و برخوردهای صورت ‌گرفته، برابر گزارش شرکت آب منطقه‌ای زنجان تعداد ۵۷۲۱ حلقه چاه فاقد پروانه فعال در استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: امسال با همکاری دستگاه‌های نظارتی و امنیتی، پیگیری‌ها و اقدامات لازم برای تعیین و تکلیف این تعداد چاه فاقد پروانه با حساسیت بالا انجام خواهد شد.

شهاب زنجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تاریخ پایان کرونا در ایران اعلام شد/ جزییات پیش بینی پژوهشگران سنگاپوری

چ آوریل 29 , 2020
پژوهشگران سنگاپور طی بررسی جدیدی، مدلی را برای پیش‌بینی تاریخ احتمالی پایان کووید-۱۹ در کشورهای سراسر جهان از جمله ایران ارائه دادند. به گزارش شهاب زنجان به نقل از ایسنا، پژوهشگران “دانشگاه فناوری و طراحی سنگاپور”(SUTD) در پروژه جدیدی، داده‌هایی را مطرح کرده‌اند که تاریخ گسترش و پایان یافتن کروناویروس […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس