دادستان زنجان در حاشیه بازدید از آزادسازی و لایروبی رودخانه زنجانرود: برخورد با ترک فعل‌های مسئولان که موجب تضییع قانون می شوند

دادستان زنجان در حاشیه بازدید از روند لایروبی و آزادسازی رودخانه زنجانرود، گفت: پیگیری مشکلات زیست محیطی و برخورد با ترک فعل‌های مسئولان که موجب تضییع قانون یا حقوق عمومی شود، در دستور کار جدی دستگاه قضایی است.

دادستان زنجان

به گزارش شهاب زنجان به نقل از فارس، حجه الاسلام محسن کرمی، با اشاره به اهمیت آزادسازی بستر رودخانه زنجانرود تاکید کرد: جلوگیری از حوادث ناگوار سیلاب و خسارت‌های جانی و مالی ناشی از آن به ویژه در مواقع بارندگی‌های شدید و جاری شدن آب‌های سطحی، لزوم نظارت و حفظ حریم رودخانه‌ها را دو چندان می‌کند.

وی افزود: با همراهی اهالی روستای «کوشکن» و مالکین اراضی کشاورزی این منطقه، اقدامات خوبی توسط شرکت آب منطقه‌ای استان برای شناسایی نقاط بحرانی رودخانه زنجانرود و لایروبی و آزادسازی آن صورت گرفته است.

دادستان مرکز استان با اشاره به دغدغه اهالی منطقه مبنی بر آلایندگی پساب شرکت راشا کاسپین گفت: با برگزاری جلسات و پیگیری‌های مکرر دستگاه قضایی و تاکیدات اعلامی به محیط زیست استان، شرکت ملزم به رعایت برخی پارامترهای مهم زیست محیطی از جمله نصب سیستم پایش بر خط و آنلاین و رصد لحظه به لحظه میزان آلایندگی پساب خروجی شرکت و تامین آب مورد نیاز طرح توسعه شرکت از آب فاضلاب تصفیه شده به جای آب پاک چاه شده است.

وی ادامه داد: در صورت همکاری اهالی روستای کوشکن شرکت مذکور مکلف می‌شود تا از رهاسازی پساب استاندارد خود جلوگیری کرده و با انجام لوله گذاری عمقی و زیر زمینی، آن را مستقیما به بستر رودخانه منتقل کند.

در این بازدید اهالی منطقه از نزدیک با دادستان مرکز استان زنجان ملاقات و مشکلات و درخواست‌های خود را مطرح و دستورات لازم را برای پیگیری صادر شد.

شهاب زنجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

شماره جدید شهاب زنجان منتشر شد/گفتگو با رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران

ش ژانویه 9 , 2021
📍در شماره جدید شهاب زنجان می خوانید:گفتگوی« شهاب زنجان» با رئیس کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته اتاق بازرگانی ایران: یخ «توریسم زمستانی» آب می شود ◾ به یاد مرحوم مغفور مجتبی فیضی؛ مردی به وسعت دریا📍سفر هوشمند زمستانی به قلم مدیر کل میراث فرهنگی استان📍یک حرکت زیست محیطی […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس