سرقت سازهای ارزشمند یک استاد موسیقی در قزوین

سازهای قدیمی یکی از اساتید آواز موسیقی ایرانی در قزوین به سرقت رفت. به گزارش شهاب زنجان، چند روز قبل دزدان با کمین در کوچه منتهی به منزل استاد علی اکبر ثقفی قزوینی از اساتید صاحب نام آواز ایرانی و استاد سه تار تعدادی از سازهای قدیمی در منزل ایشان را سرقت و پا به فرار گذاشتند.

سارقان با اطلاع از خروج این استاد از منزل اقدام به سرقت ۶ ساز کردند. سازهای به سرقت رفته با مهر مفاخری و قنبری مهر جزوء سازهای قدیمی است که قیمت هنگفتی داشته و ارزشمند هستند. تحقیقات پلیس در رابطه با این پرونده هنوز ادامه دارد.

استاد علی اکبر خان خرم ثقفی قزوینی از اساتید آواز و سه تار ایرانی بوده است و اکنون طلایه دار مکتب آواز قزوین محسوب می شود. این استاد در عرصه شعر و غزل نیز جایگاه ممتازی دارد و در آینده نزدیک مجموعه اشعار گردآوری شده ایشان زیر چاپ می رود.
ثقفی قزوینی ردیف دان برجسته ای در موسیقی ایرانی است که در زمینه آموزش آواز ایرانی نیز تاکنون شاگردان زیادی را پرورش داده است.

شهاب زنجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

«شهاب زنجان» بررسی می کند: ارمنستان، اقتصادی رو به پیشرفت

د آوریل 20 , 2020
محسن احدی- کارشناس حوزه بین الملل ارمنستان بعد از به قدرت رسیدن نیکول پاشینیان به نخست وزیری تلاش می‌کند با اجرای اصلاحات ساختاری در قوانین و چارچوب های اقتصادی و همچنین مبارزه با فساد راه توسعه را برای خود بپیماید.  ارمنستان که همچون دیگر کشورهای حوزه آسیای میانه و قفقاز […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس