رئیس اتاق بازرگانی زنجان: لزوم توسعه و تجاری سازی «ملیله»/ تیم تخصصی تشکیل شود

رئیس اتاق بازرگانی،صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: توسعه و تجاری سازی محصول ملیله نیازمند تشکیل تیم تخصصی برای طراحی و ساخت و همچنین تولید محصولات جدید است.

به گزارش شهاب زنجان به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی زنجان، علی یگانه فرد در نخستین جلسه دبیرخانه شهر جهانی ملیله زنجان در محل اتاق بازرگانی زنجان، گفت: اتاق زنجان آمادگی همکاری در بخش‌های مختلف برای توسعه تولید و معرفی ملیله را دارد.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی می‌تواند در بحث صادرات و حضور در بازارهای جهانی ملیله همکاری و فعالیت داشته باشد، اظهار کرد: شناسایی و تبلیغ این محصول از اهمیت بالایی برخوردار است و برای شناساندن ملیله باید در المان های شهری و جانمایی و المان‌ها، کار بیشتری صورت گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با تاکید بر اینکه معرفی ملیله نیازمند کارهای تبلیغاتی از جمله ساخت تیزرهای تبلیغاتی و معرفی رسانه‌ای محصول است، خاطرنشان کرد: معرفی استاد کارهای ملیله موضوع مهمی بوده و همچنین در پذیرش و اعزام هیئت‌های تجاری به استان می‌توان از این محصول به عنوان هدیه برای معرفی هرچه بیشتر استفاده کرد.

یگانه فرد با تاکید بر اینکه توسعه و تجاری سازی محصول ملیله نیازمند تشکیل تیم تخصصی برای طراحی و ساخت و همچنین تولید محصولات جدید است، گفت: ارائه تسهیلات ارزان قیمت برای توسعه کارگاه‌ها و افزایش آن تعداد آن و ایجاد اشتغال همراه با آموزش نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی تهیه شناسنامه برای آثار ملیله زنجان را از دیگر پیشنهادات اتاق بازرگانی زنجان برای توسعه این محصول در کشور و جهان عنوان کرد و افزود: معرفی و امتیاز معنوی استادکاران ملیله نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به اینکه در حوزه صادرات و حضور در بازارهای جهانی می‌توان با کشور مالت که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ملیله در جنوب ایتالیا بوده، به عنوان شریک فرهنگی همکاری‌های متقابلی داشت، ابراز کرد: در بحث خواهرخواندگی با شهر ترابوزان ترکیه که در تولید محصول ملیله و جواهارات دارای تجربیات خوبی است، باید از ظرفیت موجود استفاده کرده و همکاری‌های دو طرف توسعه پیدا کند.

یگانه فرد با بیان اینکه دنیا در حال حرکت به سوی نوآوری در تولید محصولات است، خاطرنشان کرد: حضور در نمایشگاه‌های بین المللی در حوزه تولید محصولاتی چون ملیله و جواهرات و بدلیجات مهم است که در این زمینه حضور در نمایشگاه‌های جواهرات تایلند و هنگ کنگ از اهیمت برخوردار است.

شهاب زنجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مدیر کل میراث فرهنگی استان خبر داد: پيشرفت 80 درصدی مرمت مدرسه تاریخی شریعتی زنجان

د آگوست 17 , 2020
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان، از پیشرفت 80 درصدی پروژه مرمت مدرسه تاریخی شریعتی زنجان خبر داد. به گزارش شهاب زنجان به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی زنجان، امیر ارجمند با اعلام این خبر گفت:« نقاشی در و دیوارها، بازسازی در و پنجرها، اجرای بندکشی و تثبیت […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس