رئیس بیمارستان بوعلی‌سینای خرم‌دره: قدرت سرایت ویروس کرونا افزایش یافته است

رئیس بیمارستان بوعلی‌سینای خرم‌دره از افزایش قدرت سرایت ویروس کرونا خبر داد.

سعید فرهادی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به روند افزایش بستری بیماران کرونایی از تیرماه در شهرستان خرم‌دره، عنوان کرد: دلیل این امر نیز افزایش مسافرت‌ها به شمال کشور با توجه به تعطیلی‌ها و نیز رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی توسط عده‌ای از افراد در عزاداری‌ها است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر قدرت سرایت بیماری نیز افرایش یافته است، ادامه داد: به جرات می‌توان گفت که وقتی یکی از اعضای خانواده درگیر می‌شود، می‌تواند همه اعضای خانواده را نیز درگیر کند.

رئیس بیمارستان بوعلی‌سینای خرم‌دره با اشاره به پایین آمدن سن افرادی که درگیر این بیماری می‌شوند، ادامه داد: در حال حاضر میانگین مبتلایان به بیماری ۴۵ تا ۶۰ سال در خرم‌دره است.

این مسئول با انتقاد از سهل‌انگاری عده‌ای از افراد در زمینه بیماری کرونا، یادآور شد: متاسفانه از میزان ترس مردم از کرونا کاسته شده و استفاده از ماسک نیز در جامعه کاهش یافته است.

فرهادی با اشاره به اینکه یکی از عوامل اصلی گسترش ویروس کرونا در کشور، برگزاری مراسم‌ تجمعی است، بیان کرد: مراسمی که در آرامستان‌ خرم‌دره برگزار می‌شود باید کنترل شود تا شاهد افزایش آمارها نباشیم.

رئیس بیمارستان بوعلی‌سینای خرم‌دره با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا سبب شده شرایط خوبی نداشته باشیم، ادامه داد: مردم باید به این باور برسند نیاز مبرم جامعه برای مقابله با کرونا ویروس رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌ویژه استفاده از ماسک است.

وی با اشاره به مشکل کمبود فضا در بیمارستان بوعلی خرم‌دره، خاطرنشان کرد: اگر روند بیماری در این شهرستان به همین منوال ادامه یابد، سایر بخش‌های بیمارستان نیز باید به بیماران کرونایی اختصاص یابد که ممکن است شاهد بروز مشکلات باشیم.

شهاب زنجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

در6 ماه نخست سال؛ گرگ‌ها ۲۹۵ راس دام اهلی را در زنجان دریدند

ج اکتبر 2 , 2020
رییس نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان زنجان گفت: ۲۹۵ راس دام اهلی در این استان در ۶ ماهه نخست امسال از سوی گرگ‌ها دریده شدند. پرویز رستمی، با بیان اینکه از این تعداد دام دریده شده، یک نفر شتر، ۱۰ راس بز شانن سفید و ۲۸۴ راس گوسفند و […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس