رئیس‌کل دادگستری استان خبر داد:افزایش نزاع میان زنجانی‌ها

رئیس‌کل دادگستری استان زنجان از افزایش نزاع و درگیری در استان خبر داد و خواستار ریشه‌یابی این مساله مهم شد.

به گزارش شهاب زنجان به نقل از روابط‌عمومی دادگستری‌کل استان زنجان، حجت‌الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی‌نیارکی در اولین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان در سال جدید، اظهار کرد: برنامه‌های شورای پیشگیری از وقوع جرم استان در سال‌جاری ۴۶ مورد است که بخشی از این برنامه‌ها توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اجرا خواهد شد و بیش از ۵۰ درصد برنامه‌ها نیز در دستگاه‌های اجرایی مربوطه انجام خواهد شد و این امر نیازمند همکاری لازم و اثرگذار دستگاه‌های متولی این امر است.

وی با بیان اینکه آسیب‌شناسی در ابتدای سال برای بررسی چالش‌ها و اقدامات موثر ضروری است، افزود: انجام کار پژوهشی و ایجاد حساسیت در خصوص  علل و عوامل بروز و افزایش برخی جرایم در استان یک ضرورت و امر مهم است، به همین دلیل انتظار می‌رود اقدامات پیشگیرانه در این رابطه اعمال شود.

این مسئول با اشاره به افزایش نزاع در استان، ادامه داد: باید یک تحلیل اساسی از علل بالا رفتن نزاع و درگیری در استان صورت گیرد تا بر اساس عوامل بروز این امر، اقدامات پیشگیرانه صورت گیرد.

در ابتدای این جلسه نیز معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری‌کل استان زنجان گفت: پارسال تعداد ۵ جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان برگزار شد که ۲۴ مصوبه داشته است. این در حالی است که در شهرستان‌ها نیز ۱۹ جلسه با ۱۰۰ مصوبه داشتیم که همه برنامه‌ها و مصوبات به صورت کامل و دقیق اجرا شده است.

محمدتقی فتحی افزود: تعدادی از برنامه‌های استان به عنوان الگو در سایر استان‌ها از سوی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه پیشنهاد شده که از جمله آن‌ها برنامه کاهش جمعیت کیفری و سامانه تصمیم است که در این راستا جزو سه استان برتر هستیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: در راستای اقدامات شورای پیشگیری از وقوع جرم استان، ۴۰ درصد از زوج‌هایی که درخواست طلاق داده بودند، با راهنمایی و مشاوره‌های صورت گرفته، بدون هیچ اقدامی از طلاق انصراف دادند که در این راستا نیز ۱۵ درصد طلاق‌ها از طرق مشاوره حل شده است.

شهاب زنجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

در استان زنجان؛ بیماران سرپایی کرونا در مرز۱۰۰۰ نفر

ش آوریل 17 , 2021
در ۲۴ ساعت گذشته ۹۴۸ مورد مثبت سرپایی ابتلا به کرونا در مراکز ۱۶ ساعته کووید – ۱۹ استان زنجان شناسایی شد. به گزارش شهاب زنجان به نقل از روابط‌عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان، طبق آخرین آمار ۲۷ فروردین‌ بیماری کرونا در استان زنجان، با آغاز پیک چهارم بیماری در […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس