امیر ارجمند خبر داد: زنجان، میزبان جشنواره‌ پخت شیرینی خانگی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: برگزاری جشنواره استانی پخت شیرینی خانگی ویژه ماه مبارک رمضان به صورت مجازی در استان زنجان برگزار می‌شود.

به گزارش شهاب زنجان به نقل از روابط‌عمومی میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان زنجان، امیر ارجمند افزود: این جشنواره با هدف ترویج تهیه شیرینی خانگی از مواد اولیه طبیعی و سالم برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در این جشنواره شرکت‌کنندگان اقدام به پخت شیرنی خانگی ویژه ماه مبارک رمضان می‌کنند و تصاویر آن را به صورت عکس و فیلم به صفحه مجازی اینستاگرام cthh zanjan اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان ارسال کرده و از نفرات برتر به همراه جوایز نفیس قدردانی خواهد شد.

این مسئول در خصوص نحوه برگزاری این جشنواره تصریح کرد: مهلت ارسال آثار تا روز ۲۸ ماه مبارک رمضان است و اسامی برندگان نیز همزمان با عید سعید فطر اعلام می‌شود.

ارجمند اظهار کرد: این جشنواره با هدف آشنایی خانواده‌ها با شیوه‌های تهیه، فرهنگ تغذیه و شناخت بیشتر شیرینی‌ها و احیای شیرینی‌های سنتی قدیم استان زنجان برگزار می‌شود که به منظور ترویج فرهنگ پخت شیرینی سالم و استفاده از غذای سالم است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان خاطرنشان کرد: شیرینی سنتی زنجان می‌تواند در سبد کالاهای سوغاتی استان زنجان جای  بیشتری را بگیرد و به اشتغال و اقتصاد استان کمک کند و ما امیدواریم در این راستا به اهداف خود دست یابیم و این رویداد بتواند گامی اثربخش در دست‌یابی به توسعه این کسب و کار و معرفی استان باشد و آوازه شیرینی سنتی زنجان را ملی و جهانی کند.

انتهای پیام

شهاب زنجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مواد غذایی تراریخته؛ آری یا نه ؟

س آوریل 28 , 2020
*فرناز جزءدائمی – امروزه با افزایش روزافزون جمعیت و محدودیت سطح زیر کشت، دغدغه ی بسیاری از کشورهای جهان، تامین منابع غذایی برای آینده بشر است. یکی از تکنیک های جدید دانشمندان بیوتکنولوژی در این زمینه استفاده از بذرهای تراریخته یا Genetically Modified Organisms (GMO) است. از دیدگاه علم کشاورزی […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس