مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه آسیا برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه آسیا با حضور 83 درصد سهامداران، مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره بیمه آسیا، نمایندگان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان حسابرسی برگزار شد و صورت های مالی سال 1398 این شرکت به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی بیمه آسیا، مسعود بادین نایب رییس هیأت مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا با استناد به گزارش ارائه شده هیأت مدیره به مجمع  و سهامداران، تولید حق بیمه در سال 1398 را بالغ بر60200 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: تولید حق بیمه با در نظر گرفتن الگوی اصلاح ساختار پورتفوی بیمه ای، 36 درصد رشد داشته است.
نایب رییس هیأت مدیره بیمه آسیا با اشاره به پرداخت 33236 میلیارد ریال خسارت به بیمه گذاران و زیان دیدگان در سال 1398، اظهار داشت: نسبت خسارت این شرکت در سال 1398، با منفی12.2 درصد کاهش، به 55 درصد رسید.
مدیرعامل بیمه آسیا با اشاره به سهم10.2 (ده و دو) درصدی بیمه آسیا از کل بازار بیمه و14.8 (چهارده و هشت) درصدی از بازار بیمه خصوصی کشور اظهار امیدواری کرد که علیرغم شرایط سخت حاکم بر بازار به دلیل شیوع بیماری کرونا، روند رو به رشد سهم بیمه آسیا از صنعت بیمه کشور در سال 1399 بیش از پیش ادامه داشته باشد.
مدیرعامل بیمه آسیا از کارکنان و شبکه فروش پرتلاش بیمه آسیا که در ایام شیوع وکرونا با صلابت وسخت کوشی در صحنه کسب و کار حضور داشتند و به نحو شایسته ای به ارائه خدمات به مردم مشغول بودند سپاسگزاری کرد و همچنین از همکاری نهادهای ناظر به ویژه بیمه مرکزی ج.ا. ایران و سندیکای بیمه گران ایران قدردانی نمود.
در ادامه حسابرس و بازرس قانونی به ارائه گزارشی از عملکرد بیمه آسیا در سال 1398 پرداخت و معاونت مالی و اقتصادی بیمه آسیا با ارائه دلایل و مستندات، پاسخگوی بندهای گزارش حسابرس بود.
تصویب صورت های مالی سال 1398، تقسیم 350 ریال سود بابت هر سهم بین سهامداران  بیمه آسیا وتصویب بودجه 15میلیارد ریالی به منظور ایفای مسئولیت اجتماعی به اتفاق آرای حاضرین، بخش بعدی مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه آسیا بود.
همچنین در این مجمع سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس و بازرس قانونی و روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی های بیمه آسیا تعیین شدند. 
گفتنی است مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه آسیا در ساعت 9 صبح روز شنبه 28 تیرماه سال جاری آغاز شد و در ساعت 11 صبح به پایان رسید.

شهاب زنجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مزیت‌ سازمان‌های بزرگ برای تبدیل دارایی‌های خود به کسب‌وکارهای جدید

د جولای 20 , 2020
نویسنده: Taylor Smith مترجم: مریم رضایی منبع: Fast Company : تصور کنید که خرده‌فروش خواربار هستید که می‌خواهید فروشگاه‌‌ خود را در بحبوحه پاندمی جهانی کرونا مدیریت کنید. باید بررسی کنید که چه تعداد خریدار هر روز از در فروشگاه وارد می‌شوند، چک کنید چه کسی ماسک می‌زند و حتی […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس