مدیرعامل بنیاد برکت خبر داد: افزایش اشتغال‌زایی و ارزآوری در دستور کار بنیاد برکت

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تاکید کرد: امسال به دنبال افزایش اشتغال‌زایی و ایجاد ارزآوری در حوزه تولید هستیم.

به گزارش روابط عمومی بنیاد برکت امیرحسین مدنی در مراسم افتتاح فاز توسعه شرکت سیم و کابل نور زنجان به عنوان یکی از بنگاه‌های مشارکتی بنیاد برکت در شهرک صنعتی زنجان با بیان این مطلب افزود: در سال جهش تولید، افزایش اشتغال‌زایی و ایجاد ارزآوری با تولید محصولات مختلف به خصوص کشاورزی و از جمله دانه‌های روغنی را در دستور کار داریم.

وی افزود: همچنین امیدواریم امسال بتوانیم از طریق طرح‌های اشتغال‌زایی برکت ۴۵ هزار تن گوشت قرمز تولید کنیم.

مدیرعامل بنیاد برکت اظهار داشت: از سوی ستاد اجرایی فرمان امام ماموریت ایجاد ۲۰۰ هزار فرصت شغلی در سال ۹۹ به بنیاد محول شده است.

مدنی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت با مشارکت و سرمایه‌گذاری اقتصادی در کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی که نیمه‌تعطیل بوده و با ظرفیت پایین فعالیت می‌کنند، سعی در احیای این کارخانه‌ها و بازگشت‌شان به چرخه تولید دارد. احیای این کارخانه‌ها افزایش تولید، اشتغال و صادرات را نیز به دنبال دارد.

مدیرعامل بنیاد برکت درباره مشارکت این بنیاد با شرکت سیم و کابل نور زنجان توضیح داد: این شرکت قبل از مشارکت با بنیاد برکت در فضایی اجاره‌ای و با ظرفیت محدود مشغول به فعالیت بود که پس از مشارکت، محل فعلی شرکت خریداری و سرمایه در گردش مورد نیاز جهت افزایش تولید آن تامین شد.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد ریالی بنیاد برکت در این واحد تولیدی بیان کرد: فعالیت این شرکت در حال حاضر با ۶۰ درصد ظرفیت تولید باعث ایجاد شغل برای ۲۲۵ نفر به شکل مستقیم و غیرمستقیم شده است.

مدنی تاکید کرد: به دلیل استفاده از ماشین‌آلات به روز، محصولات شرکت مشارکتی بنیاد برکت بسیار باکیفیت بوده و قابل رقابت با محصولات مشابه اروپایی است.

مدیرعامل بنیاد برکت خاطرنشان کرد: این شرکت توانسته تا به امروز ۳۳۴ تن از محصولات خود را به ارزش تقریبی یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار به کشورهای عراق و افعغانستان صادر کند.

وی در تشریح فعالیت‌های بنیاد برکت در استان زنجان گفت: بنیاد تا به امروز با ۷ شرکت مشارکت داشته و ۸۰۱ میلیاد ریال در آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده که باعث ایجاد ۳ هزار و ۷۹۵ فرصت شغلی شده است. بنیاد برکت همچنین از ۴ شرکت پس از ثبات و به مرحله سوددهی رسیدن خارج شده و سهم خود را واگذار کرده است.

مدنی با اشاره به طرح‌های اشتغال‌زایی بنگاه‌محور بنیاد برکت بیان کرد: بنیاد برکت با هدف محرومیت‌زدایی، اشتغال‌زایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی با ۳۶۰ بنگاه و کارگاه تولیدی و صنعتی با ظرفیت ایجاد شغل برای ۱۹۰ هزار نفر مشارکت اقتصادی داشته و به میزان ۵۷ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در این واحدها سرمایه‌گذاری کرده است.

مدیرعامل بنیاد برکت ادامه داد: این بنیاد همچنین بر اساس سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام مبنی بر عدم تصدی‌گری، پس از طی دوران مشارکت از ۲۵۵ بنگاه خارج شده و سهام خود را به بخش خصوصی واگذار نموده است.

مدنی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت در مجموع ۵۲ طرح توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی و فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را با حجم سرمایه‌گذاری ۹۸۸ میلیارد ریال در مناطق محروم استان زنجان به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

گفتنی است، مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در سفر به زنجان در جلسه‌ای با حضور نماینده ولی فقیه در استان و استاندار به تشریح فعالیت‌ها و برنامه‌های آینده این بنیاد در استان زنجان پرداخت. در این جلسه، همچنین مدیرعامل هلدینگ کشاورزی ستاد اجرایی فرمان امام در مورد گسترش فعالیت‌های این هلدینگ در حوزه کشاورزی و امنیت غذایی در استان زنجان توضیحاتی را ارائه نمود.

شهاب زنجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رئیس اتاق بازرگانی زنجان: لزوم توسعه و تجاری سازی «ملیله»/ تیم تخصصی تشکیل شود

د آگوست 17 , 2020
رئیس اتاق بازرگانی،صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: توسعه و تجاری سازی محصول ملیله نیازمند تشکیل تیم تخصصی برای طراحی و ساخت و همچنین تولید محصولات جدید است. به گزارش شهاب زنجان به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی زنجان، علی یگانه فرد در نخستین جلسه دبیرخانه شهر جهانی ملیله […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس