کمین کرونا در میان زباله‌ها

شهردار ابهر با تاکید بر ضرورت توجه به مساله نحوه جمع آوری زباله های شهر، اعلام کرد: زباله‌ها می‌توانند محلی برای شیوع کرونا باشد.

به گزارش شهاب زنجان به نقل از ایسنا، محمدرضا ذوالقدری‌ها در جلسه ستاد مقابله با کرونا ابهر، با اشاره به اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی از اول ماه جاری در شهرهای بزرگ کشور، عنوان کرد: شهرداری به عنوان یک دستگاه موثر و پرمخاطب، خدمات ویژه‌ای به شهروندان ارائه می‌دهد که همین موضوع باعث شده است تا از اهمیت خاصی برخوردار باشد.

وی با اشاره به اینکه شهرداری‌ها کمتر شامل محدودیت‌ها شده و فعالیت‌شان تعطیل‌بردار نیست، گفت: فعالیت‌های این نهاد زنجیروار به هم مربوط بوده و نیازمند آن است که با برنامه‌ریزی درست، مانع بر جای ماندن کار مردم در این نهاد شویم.

این مسئول با اشاره به اینکه ایجاد محدودیت در شهرداری باعث خواهد شد که تراکم کار افزایش یابد و پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود، ادامه داد: باید به نحوی فعالیت کرد که کار مردم را انجام دهیم و انجام فرآیندهای اضافی کاهش یابد و تا جایی که ممکن است فعالیت‌ها به صورت آنلاین و تلفنی برای مردم انجام شود.

شهردار ابهر، همچنین ا اشاره به آغاز فصل بارش‌ها در شهرستان، اظهار کرد: نیروها باید مدیریت شده و برنامه‌ریزی لازم برای فعالیت آن‌ها در نظر گرفته شود. همچنین شهرداری باید از همه توان خود برای مدیریت شرایط استفاده کند تا با مشکل مواجه نشود.

وی افزود: رفع مشکل پراکندگی زباله‌ها و پاکسازی جوی آب‌ها باید مورد توجه قرار گیرد؛ چرا که خود زباله‌ها می‌تواند محلی برای توسعه ویروس کرونا باشد.

ذوالقدری‌ها با تاکید بر این‌که زباله و پسماند یکی از عوامل و مرکز انتقال ویروس کرونا است، گفت: شهروندان باید پسماندهای معمولی روزانه خود و بیماران کرونایی بستری شده در خانه را به طور کامل ضدعفونی و بسته‌بندی کنند.

شهردار ابهر با اشاره به دفن پسماندهای کرونایی در جایگاه زباله این شهر، اظهار کرد: این زباله‌ها در بیمارستان، بی‌خطرسازی شده و سپس به جایگاه زباله منتقل می‌شود.

این مسئول ادامه داد: پسماندهای بیمارستانی پس از انتقال به جایگاه زباله به صورت ویژه دفن بهداشتی شده که پسماندهای کرونایی از این قاعده مستثنی نیست.

وی تصریح کرد: از شهروندان تقاضا داریم ماسک‌ها و دستکش‌های یکبار مصرف را درون نایلون سربسته گذاشته و از رها کردن آن در کوچه و خیابان بپرهیزند.

ذوالقدری‌ها همچنین بر تعطیل شدن آرامستان شهر تاکید کرد و گفت: برگزاری هرگونه مراسم در آرامستان‌ها ممنوع بوده و از شهروندان تقاضا داریم با مدیریت آرامستان‌ها همکاری کرده و از هر گونه تجمع و ازدحام خودداری کنند.

شهردار ابهر با اشاره به اینکه از اول آذرماه بعد از ساعت ۲۱ تردد خودروهای شخصی در شهرها ممنوع خواهد بود، خاطرنشان کرد: باید تمهیداتی اندیشیده شود تا افرادی که به ضرورت در شهر تردد دارند، بتوانند از خدمات تاکسیرانی استفاده کنند.

شهاب زنجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

زنجان، استان پایلوت طرح ملی سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای

د نوامبر 23 , 2020
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان، از انتخاب این استان به عنوان پایلوت طرح ملی سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای خبر داد و گفت: از جمله اهداف این برنامه‌ها می‌توان به قانون الزام فراگیری آموزش فنی و حرفه‌ای برای اشتغال به کار در واحدهای خدماتی، صنفی، درباره لزوم داشتن […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس