۱۰۵ تن چوب آلات قاچاق در طارم کشف و توقیف شده است

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان طارم گفت: از ابتدای سال ۹۹ تاکنون ۱۰۵ تن چوب آلات قاچاق در این شهرستان کشف و توقیف شده است.

قاچاق چوب

به گزارش شهاب زنجان به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، ضیاءالدین حسنلو رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان طارم گفت: با توجه به شرایط اقلیمی نیمه گرمسیر شهرستان که متفاوت از سایر نقاط استان است موجب شده تا شاهد جنگل های سرسبز طبیعی به وسعت ۳۱ هزار هکتار در طارم هزار رنگ باشیم.

به گفته حسنلو، جنگل‌های این شهرستان در مناطقی مانند جنگل ارس جیش‌آباد، چرزه، جمال‌آباد، مینا، خساره، سرداب و … است.  حسنلو ادامه داد: از ابتدای سال ۹۹ تا کنون، ۱۴۰ هکتار جنگل کاری در منطقه جمال آباد و ۹۰ هکتار نیز در منطقه هزاررود جنگل کاری شده است. وی افزود: اما این روزها صدای اره در دل جنگل‌های طارم می‌پیچد و از پس آن وانت‌بار‌ها و حتی کامیون ها راهی می‌شوند تا این میراث ارزشمند را به حراج گذاشته و تجارتی تلخ را رقم بزنند. رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان طارم، قاچاق چوب را از مهم‌ترین تهدید‌های مناطق جنگلی می داند و می گوید: از ابتدای سال ۹۹ تا کنون ۱۰۵ تن چوب آلات قاچاق در این شهرستان کشف و توقیف شده است.

حسنلو با اشاره  به این که اغلب درختانی که قاچاق می شوند از نوع چنار، بید، گردو و قره آغاج است گفت: در این بازه زمانی ۴ نفر از سودجویان به مراجع قضایی معرفی شده اند.

وی افزود برای جلوگیری از قاچاق چوب اداره منابع طبیعی و آبخیزداری طارم برنامه هایی در دست اقدام دارد.

به گفته رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان طارم، گشت های مداوم به صورت شبانه روزی، انتخاب همیاران طبیعت در روستاها حدود ۹۰ نفر و اطلاع رسانی از طریق شوراها و دهیاران روستاها از جمله اقداماتی است که در این شهرستان اجرا می شود.

شهاب زنجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

در 10 ماه گذشته صورت گرفته است؛ 452 هکتار از اراضی ملی استان زنجان رفع تصرف شد

س فوریه 16 , 2021
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان از مبارزه با زمین خواری و رفع تصرف از اراضی ملی به مساحت بیش از ۴۵۲ هکتار در این استان خبر داد. به گزارش شهاب زنجان به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ، سرهنگ […]
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس